Цікаві статті

Сімейні заборони та секрети

У спілкуванні між батьками і дітьми виникають теми, яких батьки бояться. В результаті цього страху з’являються заборони на обговорення тієї чи іншої теми. А дорослі виправдовують себе бажанням “захистити дітей від непотрібного, складного дорослого життя”, говорячи їм: “Ти ще маленький”. У дитини тоді формується відчуття, що при досягненні певного віку двері в доросле життя відкриваються автоматично і всі знання про нього прийдуть самі. Існує великий розрив між тим, що повинна робити дитина, і тим, що вона може робити. Необхідно вчити дітей знаходити можливість подолання труднощів.

Сімейні заборони поширюються і на сімейні секрети, їх сором’язливо ховають і тримають у таємниці від дітей. Секрети обумовлюються правилом, що – батьки не можуть робити нічого поганого; тільки “ви, діти, завжди погано себе поводите”. Завжди, як тільки ви починаєте нервувати через те, що дитина погано поводиться – зупиніться і подумайте: чи не ховаєте ви від своєї дитини гріхи вашої молодості. Поведінка дитини не копіює батьків, але може бути дуже на неї схожа. Необхідно, щоб батьки вивільнили свої старі гріхи, не соромились їх і не ховали від дитини. Багато секретів батьків і в їх особистому житті. Батьки вважають, що їх дитина сліпа, нічого не розповідаючи їх. Необхідно тільки знайти правильний шлях розповісти все дитині. Якщо важко – зверніться до педагога, психолога, інших людей, яким ви довіряєте.