Обов’язкова одна хвилина вдень

У нас є багатий матеріал для вивчення дитячої душі – наше власне дитинство, яке відклалось в глибинах нашої пам’яті, і яке так чи інакше впливає на все доросле життя. Ми пам’ятаємо своє дитинство, ми пам’ятаємо все, нам тільки здається, що ми все забули, бо воно там десь у глибині. Але воно там є!

Порівняємо тепер 1 хвилину дітей і 1 хвилину, нас, дорослих, батьків. За 1 хвилину діти: встигають стомитися і відпочити разів по три; разів по два засумувати і заспокоїтись; захотіти спати і забути про це; посміятися; побитися й помиритися; помітити маленького жучка; ще раз посміятися; трошки вирости і подорослішати.

А в цей час дорослі за 1 хвилину тільки і встигають робити якісь зауваження.
 Якщо ви хочете знайти розуміння з вашою дитиною, тоді хоча б одну хвилину в день концентруйтесь на згадуванні вашого дитинства – це місток до розуміння. Якщо ви відчуваєте, що не розумієте дитину, тоді хвилину в день згадуйте себе в такому ж віці, в ситуації близько подібній до нинішньої, і ви знайдете неочікуване рішення.

Уявляйте себе дітьми! Знаходьте для цього час. Уявляйте себе дітьми: які нічого не знають; слабкими, невмілими, безпорадними; яким все цікаво; які всього бояться; які вірять всім і будь-чому; які нікому не вірять; які люблять батьків; які їх ненавидять; егоїстами; жорстокими; мудрими й добрими, але які про себе нічого не знають. А тепер такими, що знають...