Чому в дитини формується жорстокість

Дитина – це об’єкт батьківського виховання. Батьки повинні пам’ятати, що будь-яка їхня дія впливає на формування характеру дитини. Необхідно знати, що впливає на формування жорстокості у дитини, а також, як формується м’якість характеру, і як знайти між цим “золоту середину”.

Якщо батьки пасивні щодо дітей (не гуляють разом, не виконують завдання разом), і при цьому вони проявляють вседозволеність. А також, якщо такі батьки відчувають почуття провини перед дітьми або тривожність. Така позиція призводить до формування м’якості характеру.

Якщо батьки пасивні і при цьому уникають спілкування з дітьми, від їхнього виховання і відштовхують дітей від себе, і проявляють власний егоїзм та зверхність щодо дітей – така позиція призводить до формування жорстокості характеру.

Якщо батьки активні і при цьому проявляють альтруїзм, турботу, опіку, контроль – це сприяє м’якості характеру.

Якщо батьки активні й при цьому постійно карають, звинувачують, тиснуть на дитину, вимагають щось від неї, це сприяє формуванню жорстокості.

Для гармонійного розвитку дитини в родині необхідна “золота середина”, збалансованість всіх виявів і рис. Необхідно постійно вивчати свою дитину, гнучко перебудовувати свій вплив відповідно до змін у дитині. Необхідне поєднання: доброти й егоїзму; покарання і похвали тощо. Але завжди треба пам’ятати три правила:

• Самокритичність.
  • Постійне самовдосконалення.
  • Вміння бути вдячним в житті.