Що дитина дивиться по телевізору

Сім’я і суспільство – це маленька й велика моделі однієї системи.

В деяких сім’ях дитину вчать бути як усі, в інших – виховують бунтарів, які все сприймають навпаки, в третіх привчають розділяти відповідальність; в четвертих – не брати на себе ніяких обов’язків. Тобто в кожній сім’ї дітей вчать, як виробляти своє ставлення до несправедливості та інших негативних виявів.

Телебачення часто руйнує створену безхмарну картину життя. Тим не менш, можна й не приймати все з екрана до уваги, тому що в кінці кінців, якщо ви про щось мало знаєте і вас це не стосується (особливо ваших дітей) – вони вирішують, що це їх обходить, що це десь далеко-далеко від їхнього життя. Тому, якщо ваша дитина дивиться телевізор:

• Намагайтеся дивитися разом з нею, або хоча б непомітно контролювати і слідкувати за тим. Що саме дивиться дитина;
  • Направляйте її у виборі передач;
  • Роз’яснюйте їй новини;
  • Пояснюйте, чому їй щось не можна дивитись.

Особливо будьте уважними, якщо ваша дитина переглядає відеофільми:

• Пояснюйте їх, чому деякі фільми їй ще рано дивитися;
  • Пояснюйте їй, що світ кіно й відеофільмів – це не завжди реальність;
  • Не допускайте перегляд відеофільмів без вашого відома.