Розвиток

Як необхідно правильно гратись з дитиною

Якщо ви прагнете перетворити ваш дім в “казарму”, тобто чекаєте від дітей бездумного та безперечного послуху – тоді ні в якому разі не грайтеся з вашими дітьми. А якщо ви прагнете, щоб ваша дитина росла вільно, життєрадісною та самостійною, тоді гра – головне задоволення, яке отримують батьки від спілкування з дітьми.

Гра з дитиною може давати задоволення і розрядку кожному члену родини. Пам’ятайте: коли дитина “провокує” дорослого на гру якогось конкретного виду – галасливу або тиху, з предметами і правилами або без них, - це частіше всього саме та гра, яка необхідна дитині у даний момент. Психічно дитина дуже чуттєва і одночасно пластична: вона легко виходить з рівноваги навіть незначним стресом (стомленістю) і так само легко відключається. Майже універсальним засобом такого збалансування є гра. У ній дитина відреагує, “виллє” напруження, яке накопичилося, втішиться і заспокоїться, відчує себе сильною й спроможною подолати труднощі. Батькам лише потрібно навчитися “читати” сигнали дітей і правильно на них реагувати.

Для кожного дорослого в родині може знайтися спільне з дитиною заняття, яке приносить задоволення обом. Якщо ви прийшли додому, забудьте про ваші дорослі проблеми, не звертайте увагу на розкидані іграшки, не помиті руки та інші дрібниці (приберете, помиєтесь – потім), а просто задовольніть прохання дитини – пограйтесь із нею!